انتخاب سیستم تهویه هوا آشپزخانه صنعتی

هدف از انتخاب مناسب سیستم تهویه هوا آشپزخانه صرفه جویی در مصرف انرژی ،امنیت و ایمنی در محیط ، آسایش و راحتی پرسنل می باشد که برای برقراری این الزامات نیاز به خریداری سیستم های تهویه هوای صنعتی است .تجهیزات و سیستم تهویه هوا در آشپزخانه های بزرگ صنعتی اهدافی را دنبال می کنند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم. به طور کلی سیستم های تهویه در آشپزخانه های صنعتی باید هوای داخل را به بیرون از آشپزخانه هدایت کنند.
با این روش هوای تازه جایگزین هوای داخل آشپزخانه می شود و خطرات ناشی از گازهای مضر ،ذرات روغن و بوی غذا سلامت افراد را تهدید نمی کند. از موارد مهم در آشپزخانه های صنعتی تخلیه گرما و رطوبت موجود در محیط است.هوای تازه بهتر است در مجاورت هوای تازه قرار نگیرد تا ترکیب شوند و دوباره وارد آشپزخانه شوند.دمای هوای تازه باید کمتر از هوای تخلیه شده باشد. در محیط آشپزخانه های صنعتی باید بوی غذا و ذرات چربی از محیط خارج شوند.
کانال های سیستم تهویه هوا در آشپزخانه های بزرگ صنعتی باید به گونه ای انتخاب و طبقع بندی شوند که بدون انشعاب و مستقیم به خارج از آشپزخانه هدایت شوند.کیفیت در انتخاب کانال تهویه هوا حرف اول را می زند و باید بالاترین کیفیت و درجه را انتخاب شود.در انتخاب و خرید سیستم تهویه هوا و نصب و راه اندازی آن ها بهتر است از افراد مجرب و کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت بگیرید تا در زمان و هزینه صرفه جویی داشته باشید.

شرایط مهم سیستم تهویه هوا صنعتی

مهم ترین شرط در زمان خرید و راه اندازی سیستم تهویه هوا صنعتی ایمنی محیط و سلامت افرادی که در آشپزخانه های صنعتی مشغول به کار هستند. سیستم های تهویه هوای صنعتی باید به صورت دوره تعمیر شوند.نظافت سیستم های تهویه هوا در محیط های صنعتی از بروز خطراتی چون آتش سوزی ، بیماری جلوگیری می کند. دسترسی و مراقبت و نگهداری از سیستم های تهویه هوای آشپزخانه های صنعتی باید راحت باشد تا بدون دردسر بتوانیم نظافت و تعمیرات لازم را انجام دهیم.
سیستم تهویه هوا باید دمای یکسان در مناطق مختلف آشپزخانه ایجاد کنند و سر و صدای زیادی نداشته باشند تا در زمان انجام کار آرامش کارکنان را برهم بزنند. صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن را می توان مهم ترین شرط لازم در نظر بگیریم .طراحی سیستم تهویه هوادر آشپزخانه های صنعتی باید به گونه ای باشد که از اتلاف انرژی در محیط جلوگیری کند و هوای تازه را جایگزین هوای موجود در آشپرخانه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین ما در تماس باشید و از راهنمایی این عزیزان بهره مند شوید.