هواکش صنعتی عضوی جدایی ناپذیر در صنایع می باشد زیرا آلاینده های مضر موجود در محیط های صنعتی را که برای سلامتی انسان ها خطرناک است با انجام فرآیندهای پیچیده ی شیمیایی به هوای پاک تبدیل می کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با هواکش های صنعتی و انواع آن بیشتر آشنا کنیم و به کاربردهای مهم این وسیله در صنعت بپردازیم با ما همراه باشید.

هواکش صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از موضوعاتی که از گذشته تا به امروزه مورد توجه افراد قرار گرفته است و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است ،موضوع تهویه هوا می باشد.انسان ها همیشه برای جا به جایی و تهویه هوا به دنبال راه حل یا روش هایی بوده اند .در گذشته با قرار دادن وسیله در جلوی ورود و خروج هوا در یک محل تهویه هوا را به صورت طبیعی انجام می دادند اما امروزه به دلیل پیشرفت های تکنولوژی از انواع هواکش صنعتی و هواکش های خانگی برای انتقال و جا به جایی هوا استفاده می شود.

اهمیت وجود هوای پاک در محیط های صنعتی و کارخانه های بزرگ بسیار بالاست و از این رو هواکش های صنعتی جزئی جدایی ناپذیر در کارخانه های بزرگ صنعتی و سوله ها محسوب می شود زیرا هواکش های صنعتی با انجام فرآیندهای پیچیده شیمیایی می توانند تمام آلاینده های جمع شده در محیط را که برای سلامتی افراد مضر هستند از این اماکن دور کنند .هواکش های صنعتی می توانند هوای تازه را جایگزین هوای آلوده صنعتی بکنند و با این کار کمک بزرگی برای تهویه صنعتی و سلامت افرادی که مشغول به کار در صنایع و کارخانه های بزرگ هستند خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع هواکش صنعتی و خرید آن می توانید به وبسایت مجموعه ما مراجعه فرمایید و با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید.

به طور کای هواکش یا فن دستگاهی است که برای جا به جایی و تهویه هوا در مراکز صنعتی و کارگاهی استفاده می شود و کاربرد اصلی فن صنعتی این است که هوای آلوده به دود و گازهای سمی را با هوای تازه و مطبوع جایگزین می کند.

ساختار هواکش های صنعتی و انواع آن ها

هواکش های صنعتی همانند انواع هواکش خانگی دارای یک الکتروموتور ، قاب یا همان محفظه ، پروانه می باشند و معمولا هواکش های صنعتی از لحاظ ابعاد و اندازه بزرگ تر از نمونه های خانگی آن محسوب می شوند.میزان قدرت موتور در هواکش های صنعتی بالاتر بوده زیرا این نوع از هواکش یا فن ها باید حجم بیشتری از هوا را جا به جا کند.هواکش ها را با توجه به مسیر ورود جریان هوا به سه دسته کلی هواکش محوری ، گریز از مرکز ، متقاطع تقسیم می کنند . انواع هواکش صنعتی در گروه فن محوری قرار می گیرند.

ساختار هواکش های صنعتی به این صورت است که پره هایی دارد که هوا را به موازی محور چرخش تیغه به حرکت در می آورد.قطر هواکش های صنعتی از 300-400 میلی متر تا 1800-2000 میلی متر می باشد.برای دریافت اطلاعات تکمیلی و انتخاب و خرید انواع هواکس صنعتی می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه  با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید.آن ها شما را در این زمینه راهنمایی می کنند و با توجه به خواسته شما بهترین هواکش یا فن صنعتی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

معرفی انواع هواکش صنعتی

هواکش های محوری که در صنایع مختلف به هواکش های آکسیال شناخته می شوند در سه نوع تولید می شوند که در ادامه مطلب به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.همان طور که قبلا گفته بودیم هواکش صنعتی برای جا به جایی و انتقال هوای آلوده در کارخانه و صنایع مختلف استفاده می شود .

هواکش های صنعتی با توجه به قدرتی که دارند می توانند هوای تازه را جایگزین هوای آلوده در صنایع صنعتی بکنند تا سلامتی افرادی که در این اماکن مشغول به کار هستند به خطر نیفتد.شرکت های سازنده هواکش های صنعتی کیفیت را هدف کار خود قرار داده اند .شما می توانید با مراجعه به سایت مجموعه و ارتباط با بخش فروش بهترین و با کیفیت ترین انواع هواکش صنعتی را انتخاب و خریداری نمایید.مشاورین مجموعه ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند.

فن صنعتی پروانه ای

هواکش های صنعتی پروانه ای ساختار ساده ای دارند و اغلب دارای دو یا چهار پره در اندازه های مختلف می باشند .پروانه های کوچک این نوع از هواکش های مستقیم به الکتروموتور متصل می شوند اما پروانه های بزرگ تر از طریق یک تسمه به موتور متصل شده و به حرکت درمی آیند.
پره های هواکش های صنعتی فلزی بوده و برای جا به جایی حجم زیاد هوا استفاده می شوند .هواکش های صنعتی پروانه ای به دلیل ساختار ساده خود می توانند جریان هوای معکوس را ایجاد کنند و در تهویه و جریان هوای محل نقش مهم و اساسی خواهند داشت.

فن صنعتی لوله محوری

هواکش های صنعتی لوله محوری دارای عملکرد مناسب و فشار بالاتر نسبت به هواکش های پروانه ای هستند و اما از لحاظ ساختار به فن های صنعتی پروانه ای شباهت دارند.از این نوع هواکش صنعتی برای فشارهای متوسط و جریان های رو به بالا استفاده می شود.

فن صنعتی پره محوری

هواکش های صنعتی پره محوری همانند هواکش های صنعتی لوله محوری هستند اما با این تفاوت که در ساختار آن پره های راهنما قرار دارند که تعدادشان از مدل های قبلی هواکش بیشتر است.از این نوع هواکش می توان به جای هواکش های گریز از مرکز استفاده کرد زیرا فضای کمتری را در محیط اشغال می کند.

فن صنعتی گریز از مرکز

یکی از انواع هواکش های صنعتی که در محل خاص استفاده می شود ،هواکش های صنعتی گریز از مرکز است.این نوع از هواکش های صنعتی قطعه متحرک به نام پروانه دارند که از طریق محوری به مجموعه تیغه متصل هستند.عملکرد هواکش صنعتی گریز از مرکز به این صورت است که هوای بیرون را به درون خود کشیده و با چرخش تیغه های خود آن را به شدت به بیرون هدایت می کند.از هواکش های صنعتی گریز از مرکز در تهویه صنعتی فشار بالا و در شرایط سخت از جمله آلودگی و درجه حرارت بالا بیشتر استفاده می شود.شما می توانید برای خرید انواع هواکش های صنعتی به وبسایت ما مراجعه فرمایید.