فواید سیستم تهویه صنعتی چیست؟ industrial air fresher

شماره های تماس جهت استعلام سریع قیمت و شرایط نصب و اجرای انواع تهویه صنعتی:
 ☎️ 09122131657  -  02176267041  

هوای تازه و بدور از آلاینده در محل های صنعتی و کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. صنایع مختلف با پیشرفت روز افزون؛ تشنگی و عطش بیشتری نسبت به استفاده از مواد و عناصر شیمیایی می یابند. استفاده از عناصر شیمیایی منجر به تولید ذرات، بخارها، مه و غبار و گاز در محل صنعتی کار و در نتیجه نا ایمن شدن این محیط می گردد. بالا و پایین شدن حرارت در محیط صنعتی نیز از عوامل نا ایمن شدن این محیط ها است. تهویه صنعتی عاملیت کنترل رطوبت و بو و عوامل مسمومیت زای دیگر را بر عهده بگیرد. تهویه صنعتی سیستمی مهندسی شده و مطمئن در جهت کاهش مقدار آلایندگی و بالا بردن ضریب ایمنی کارگران در مواجه با آلاینده هایی نظیر رطوبت، بخار و گاز و گرد و غبار در محیط کار صنعتی شود. همکاری موثر کارفرمایان با کارشناسان سیستم تهویه صنعتی منجر به نتیجه مطلوب تر و بالا رفتن کیفیت طراحی و توسعه این سیستم می گردد.

فواید سیستم تهویه صنعتی

با پیشرفت شتاب گونه صنایع در دهه های اخیر و بهبود صنایع و تجهیزات؛ آلودگی ناشی از این پیشرفت نیز مشهود و هشدار انگیز است. آلودگی صنعتی مستقیماً سلامت و کیفیت زندگی هزاران کارگر چرخه صنعتی کشور را مورد تهدید قرار می دهد. از روش های کاهش آلودگی و پاکسازی محیط کار از آلایندگی ها استفاده از تهویه صنعتی می باشد. شرکت ما می تواند با کمک نیروهای مختصص و مهندسین کارآزموده سیستم تهویه صنعتی را با بالاترین ضریب ایمنی و ضریب تاثیر برای محیط کار و محیط صنعتی شما راه اندازی کند، تا بدین طریق سلامت کارگران شما تامین گردد و در نتیجه بازده شرکت صنعتی شما افزایش یابد. دلیل افزایش بهره وری سازمان صنعتی شما در نتیجه ی استفاده از تهویه صنعتی کاملاً روشن است و باید دانست که وجود آلودگی و آلاینده های صنعتی در محیط کار شما در دراز مدت در کیفیت محصولات شما اثر منفی به جای خواهد گذاشت.

شماره های تماس جهت استعلام سریع قیمت و شرایط نصب و اجرای انواع تهویه صنعتی:
 ☎️ 09122131657  -  02176267041  

سیستم تهویه صنعتی متشکل از قطعات و لوازم بسیار گوناگونی است، که به تبحر و سابقه ی کار بالایی  به منظور طراحی و توسعه نیازمند است؛ لوازم آن می تواند متشکل از هود ها، داکت، فن، تصفیه کننده ها و لوازم این دست باشد که هر یک از آنها به وجه مستقیم اثر خود را بر روی کارایی و خروجی سیستم تهویه صنعتی می گذراد، باید بر طبق نظر و نیازمندی کارفرما و ساختارهای استاندارد موجود در این حیطه کاری؛ ابزار مورد نیاز تهیه، طراحی و توسعه شود. آلیاژ و موادی که در ساخت تجهیزات تهویه صنعتی به کار گرفته می شود در کیفیت عمکرد و افزایش بهره وری آن سیستم موثر هستند. پس باید این نکته را نیز در هنگام تهیه تهویه صنعتی از نظر دور نداشت. تخصص لازم در طراحی تهویه صنعتی به شناخت کامل از نوع آلایندگی محیط کار خاص نیز بر می گردد؛ چرا که هر در هر سیستم تهویه صنعتی باید فیلتر هایی استفاده شود که در تهویه هوای محیط صنعتی خاص موثر باشد.

تهویه صنعتی عمومی

تهویه صنعتی عمومی به سیستمی اطلاق می شود که نسبت به تخلیه و تعویض هوای یک مکان خاص اعم از ساختمان یا محیط صنعتی اقدام می کند. تهویه صنعتی عمومی بر دو گونه دسته بندی می شود.

  • تهویه صنعتی رقیق ساز: رقیق نمودن هوای آلوده و جایگزینی آن با هوای تازه، خطر مسمومیت، انفجار، رایحه های بد و موارد مشابه را دور می کند. تهویه صنعتی رقیق ساز کنترل آلاینده نظیر گاز، بخار و گرد و غبار در محیط های ایزوله را نیز می تواند انجام دهد. این سیستم تهویه صنعتی می تواند در برخی محیط های کافی و پاسخگو باشد اما به صورت عامل این سیستم نمی تواند برای همه ی محیط های آلوده مورد کاربرد واقع گردد.
  • تهویه صنعتی کنترل گر حرارت بالا: حرارت بالا در برخی محیط های صنعتی نظیر ذوب آن و صنایع فولاد منجر به جراحت و آسیب می گردد که با تهویه صنعتی کنترل گر حرارت می توان نسبت به ایمن سازی این دست محیط ها و افزایش ضریب ایمنی آنها اقدامات لازم را نمود.

اهمیت تهویه ی صنعتی بر هیچ کار فرمایی پوشیده نیست و باید همواره به ایمن سازی محیط کار اهتمام لازم را داشته باشد.